ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се степале и агресивно се однесувале кон полицијата

258

На 26.01.2023 во 21.00 часот на ул.„Леце Котески“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги привеле В.Д.(35) од с.Чардаклија, штипско и Џ.Д.(38) од Скопје, двајцата со престој во Прилеп, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка и агресивно се однесувале кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно
документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе