ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се чисти каналот во с. Гермијан

58

Активно се чисти поројот во село Гермијан. Каналот беше целосно запоставен, запуштен и обраснат со бујна вегетација од моментот на неговата изградба пред повеќе од една деценија, па се до денес. Поројот беше изграден со цел да им даде заштита од поплави на месното населени, а во состојбата во која се наоѓаше претставуваше огромен ризик при појава на несакани природни непогоди и прелевање .

Акцијата за чистење се спроведува во соработка со КЈП „Комунална хигиена“ Новаци и  АД „Водостопанство Подружница Битолско поле“.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе