CSS Template

Следува студено време со температури под нулата

85

Следува период на многу студено време повремено со умерен до засилен северен ветер. Преку викендот и преку ноќта наспроти недела ќе биде облачно со врнежи од снег.

Утринските температури ќе се спуштаат до -10, а во почетокот на наредната седмица на места и под -15 степени, информираат од УХМР.

Насекаде ќе се формира снежна покривка, а на планините таа ќе се зголеми.

Температурите ќе бидат под просекот за овој период и преку денот ќе останат негативни и само понекаде ќе достигнуваат некој степен над нулата.


semm
Vivafarm
Turtel
Farma Dolneni