ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Советот на Општина Прилеп в сабота ќе одлучува за доделување на хуманитарна помош за Турција

153

Советот на Општина Прилеп в сабота, на 11 ти февруари ќе ја одржи 22 та вонредна седница, со единствена точка на дневниот ред :

Иницијатива за разгледување на можноста за доделување хуманитарна помош за настраданите во катастрофалниот земјотрес во Република Турција.

Седницата ќе започне во 11 часот и се очекува да биде донесена одлука за висината на финансиската помош која ќе се обезбеди од Буџетот на општината.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе