ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со пресврт до реми во Штип за крај на есенската полусезона за Победа (ФОТО)

Од 2:0 до 2:2

274

Откако Брегалница испушти сигурно водство од 2:0 и добиен натпревар , црвено белите денеска ремизираа постигнувајќи му на домаќинот два гола.Домаќините го отворија резултатот преку Додев (18 мин )  а истиот играч пет минута подоцна беше и во центарот на вниманието на овој дуел постигнувајќи го и вториот погодок.Победа во второто полувреме намали на 2:1 Мазари а во 72 минута фудбалерот на Победа , Амос Губам ги постави конечните 2:2.Еве ја и конечната табела на половина од овогодинешниот шампионат.

По ова последно есенко  Победа е деветта со 13  бода а прв противник во пролетниот дел од сезоната за прилепчани ќе биде Работнички.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе