ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Спорт и здрава храна за детство без маана

302

Кај Градскиот саат во Прилеп денеска се одржа настанот “Спорт и здрава храна за детство без
маана” во организација на Локална Акциона Група АГРО ЛИДЕР и СОУ “Орде Чопела” – Прилеп.

Децата имаа можност да учат и бојат во боенки за зелечук и овошје подготвени од организаторите,  да се вклучат во забавни спорски ативности подготвени од спортски тренер само
за нив, да другаруваат, и да уживаат во храна подготвена од тимот на СОУ “Орде Чопела” Прилеп.
Идејата за овој настан е преку локални настани да се промовираат активности за учење преку игра и спорт, и здрав начин на живот во детството, а воедно да се овозможи интергенерациска дружба и пренесување на знаење од учениците од средното образование кон децата од школска и претшколска возраст.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе