ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Среда, 22 мај, без електрична енергија повеќе улици во Прилеп и населени места во општина Кривогаштани

2.297

Од Регионалниот центар за управување со кризи информираат дека утре, среда, 22 ри мај, во периодот од 10 до 14 часот без електрична енергија ќе бидат следните улици во општина Прилеп дел од улица „Александар Македонски“, улица „Мирче Ацев“, улица Пере Темелкоски“, Катастарот и Музејот во Прилеп и маркет Футура кај Градскиот стадион и Манастирот Свети Ѓорѓија.

Истиот ден утре среда 22 ри мај без електрична енергија од 10 до 14 часот ќе бидат следните села од општина Кривогаштани: Пашино Рувци, Боротино и  Обршани .

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе