ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Стартуваа натпреварите во третата фудбалска лига југ – голови на секој “ќош”(ФОТО)

ефикасно тартно коло !

90

Вкупно 24  гола беа постигнати на пет натпревари на  стартот од шампионатот во третата фудбалска лига југ.Најмногу во Велес каде Борец триумфираше со дури 9:0 против Бучин а на почетокот на новата сезона, бодови и за дебитантот Ултрас кој на домашен терен ја совлада Локомотива 2018 со резултат 3:2 и тоа по неверојатна завршница од натпреварот кога домаќинот испушти предност од два гола па мораше да игра на гол предност до крајот и успеа во тоа.

Во останатите натпревари :  Питу Гули – Марена 2:1 , Големо Коњари – Росоман 2:1, Младост 1930 – Слога 1976 2:2.Ова е само почеток на една интересна сезона во која главно прилепските претставници ќе водат битка за првите позиции а стартот најавува и голгетерска сезона.За во следното коло повторно се очекуваат дуели кои ќе привлечат внимание, како Бучин – Ултрас , Питу Гули – Превалец и Росоман – Младост 1930.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе