ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Стартува откупот на тутунот

2.133

Три откупувачи од утре, 16 ти ноември стартуваат со преземање на годинешната реколта. Условите за старт на откупната кампања, според најавите, ги исполниле Тутунски Комбинат Прилеп, Пашоски и Алијанса, а наредниве денови започнуваат со откуп и останатите компании. Вкупно 10 откупувачи ќе стават на располагање  223 ваги за проценка на производството.

Со анекс на договорите новите цени ќе изнесуваат за прва класа 300 денари за кгр, за втора класа 240 денари, за трета класа 180 денари и за четврта класа 100 денари, што е зголемување за 20 отсто во споредба со првично направените договори.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе