CSS Template

Стомнароски: Победа треба да биде прва екипа респектирана од останатите клубови во лигата ( ФОТО + ВИДЕО)

160

Тешко е но мислам дека ќе остане Победа во лигата и дека наредната сезона ќе биде подобро. Вака вели Филип Стомнароски за остатокот од првенствените натпревари во втората лига исток. Стомнароски кој игра во дефанзивата на прилепскиот клуб беше гостин во нашата програма.Тој истакна дека жалосно е што играчите мора да играат на терен без основните услови за играње фудбал а оваа генерација на играчи вели тој , го сака фудбалот и настапите за црвено белиот дрес.

За тоа како изгледа фудбалската кариера на Стомнароски , од почетокот па се до сега , слушнете и погледнете во видеото подолу од целосниот разговор во живо на нашата програма.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni