ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Стружанецот Стефан Спироски со прекрасен ковер во чест на Тоше Проески (ВИДЕО + ФОТО )

Прекрасен ковер во чест на Тоше од Стефан !

1.104

Дека нашата музичка легенда Тоше Проески никогаш нема да биде заборавен и дека неговата музика нема граници и дека секогаш ќе ги исполнува срцата на публиката која бескрајно  милува да ги слуша и пее неговите композиции покажува и овој прекрасен ковер во негова чест.Ние имаме можност да ви го претставиме тоа на нашиот портал , “Твојте Бакнежи на мојте бели кошули ” во изведба на Стефан Спироски од Струга.

Стефан за Радио Пела вели : Тоше Проески е човекот кој од мали нозе ми беше идол , човекот кој освен огромен талент поседуваше и огромно срце и секогаш имаше љубов за сите. Човекот кој докажа дека музиката нема граници и човекот кој ни покажа дека хуманоста треба  да биде задолжетелна особина .Со твоите дела ја заслужи ѕвездата која секогаш ќе го носи твоето име. Засекогаш ќе светиш над нас и ќе не гледаш од горе. Направи премногу за својот краток живот и ти си една од ретките работи што прават да се чуствувам горду што сум македонец. Македонската музика изгуби премногу , изгуби пред се човек со големо срце и вокал кој никогаш нема да го имаме ние, ниту пак балканот. Ете затоа легендите имаат само еден датум на раѓање и живеат вечно! Среќен роденден ангелу!

Ова е уште енда преработка на Стефан пред промоцијата на неговата нова песна за која текстот и музиката ги напиша сам а наскоро и ќе имаме можност да ја чуеме таа негова композиција.

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе