ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Со тешки телесни повреди се здобил млад прилепчанец моторциклист кој се судрил со автомобил на раскрсница

576

Со временските услови поволни да се вози моторцикл,  ова превозно средство се почесто е вклучено во сообраќајот. За жал , моторциклите чест се управувувани од млади  и  недоволно искусни возачи-моторциклисти, па сообраќајките со моторцикл се појава во овој период од годинтата, и се  дел од полициските билтени. Затоа е потребно внимателно учество во сообраќајот на сите учесници.

Ваква сообрајќајна незгода се случи синоќа во Прилеп, информираат од СВР Битола. Имено, на 22.06.2023, во 22.55 часот, во ОВР Прилеп, било пријавено дека на крстосница од ул„Петар Ацев“ и ул„Тризла“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу моторцикл „априлија“ управуван од П.И.(19) од Прилеп и патничко моторно возило марка „мицубиши“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од О.С.(40) од Прилеп. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот П.И., додека со телесни повреди се здобиле А. П.(18)од Прилеп, сопатник на мотоциклот, возачот О.С. и неговиот сопатник С.С.(27) од Прилеп, констатирани во Градска болница Прилеп.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе