CSS Template

Тони Димоски : “И млад и на 50 години”- горд сум што му помогнав на прилепскиот ракомет (ФОТО + ВИДЕО)

702

За ракометната кариера на прилепската голманска легенда Тони Димоски , за искуствата поминати во дресот на ракометниот клуб Тутунски Комбинат , разговаравме во нашата програма во живо. Димоски се потсети на почетоците и на сите натпревари во кои тој настапувал за прилепскиот клуб.

Димоски рече дека во времето кога тој го носел дресот на Тутунски Комбинат , желбата за играње и за докажување била голема , со респект зборуваше за генерацијата со која тој го достигна врвот во ракометот.

За работата со стручните и врвни тренери , за подготовката за секој натпревар во преполната сала како и за многу друго рaкометни пикантерии погледнете во видеото подолу , од разговорот кој го водеше колегата Зоран Игески.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm