ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вторник боево граѓање на Леково

77

На ден 13.06.2023 г,вторник,   од 09.00 до 15.00 часот на стрелиштето “Леково“ ке се реализира боево гаѓање.
Во горенаведеното време реонот на стрелиштето „Леково„ ќе биде забранета зона.  За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарниозонот во Прилеп,информираат од Регионален центар за управување со кризи – Прилеп.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе