СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Тренерот на ФК Победа си поднесе оставка – кој ќе ја води Победа идното коло?!

440
По поразот од Слога од Виница на домашен терен, Шефот на Стручниот штаб на ФК Победа, Дарко Крстески, поднесе оставка на својата функција.
-По двата последни лоши резултати и поразите од Саса и Слога ја преземам одговорноста врз себе. На ФК Победа и посакувам успех во продолжение на сезоната во Втората лига-Исток и остварување на зацртаната цел, пласман во Првата лига.- истакна Крстески
ФК Победа ја прифти оставката на Крсески, му се заблагодари за неговиот не себичен ангажман како прв тренер на сениорскиот тим и му посака успех во натамошната тренерска кариера.
Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе