ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Трета година по ред “ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД” во сите општини во Македонија (ФОТО)

трет пат во градов ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД во околината на вештачкото езеро !

73
Трета година по ред Општина Прилеп заедно со ЈКП Комуналец – Прилеп  се приклучија кон еколошката акција „ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД“ која што се случува во сите општини во Република Македонија.Успешно беше исчистен просторот околу Вештачкото езеро, отпадот беше собран и селектиран според неговиот вид во различни кеси за отпад.
 За секои 10 килограми собран отпад, Министерството за земјоделство ќе обебеди по едно дрво за пошумување на нови шуми! Им благодариме на здружението ,,Man and Mountain” за можноста и на сите кои што се вклучија и ја помогнаа оваа акција а со тоа ја одржуваме и ја правиме нашата околина почиста и поубава – истакнаа од општина Прилеп .

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе