ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Триумф за РК Прилеп пред своја публика – продолжува серијата на победи во ПЛЕЈ АУТОТ (ВИДЕО + ФОТО)

Пеколен ритам за екипите и во плеј аутот

92

По триумфот на гостински терен , ракометарите на Прилеп продолжуваат со настапите во ПЛЕЈ АУТОТ и борбата за зачувување на суперлигашкиот статус.Прилепчани ја нагостија екипата на Скопје и уште во првиот дел се виде дека нема да биде лесен противник , напротив гостите во првиот дел резултатски парираа а и на моменти и имаа водство и тоа на истекот на десеттата  минута од 4:5 а од тогаш до крајот на првите триесет минути се играше рамноправно за резултат на половина од 10:10.

Во второто полувреме  домашната публика присуствуваше на неизсвесен дуел со драматична завршница.Скоро во текот на целото полувреме се играше гол за гол , кога на неколку минути до крајот домаќините се чини ја направија клучната разлика од два гола и триумфираа со 19:18 а за тоа е заслушен се разбира и домашниот голман кој успеа да одбрани пенал во последната минута , а со тоа да ги откаже гостите од надеж за поволен резултат.Со овој триумф Прилеп ја продолжува серијата на победи и е во врвот на табелата во ПЛЕЈ АУТ ЛИГАТА.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе