ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Триумф на РК Прилеп против МРК Куманово – Шокоски најдобар стрелец ( ФОТО)

РК Прилеп - МРК Куманово 33:29 - полувреме 18: 12

353

Прилепчани сигурни против суперлигашот од Куманово , РК Прилеп – МРК Куманово конечни 33:29 полувреме 18:12.Уште од самиот почеток прилепскиот суперлигаш беше доминантен на натпреварот и од минута во минута само ја зголемуваше предноста пред противникот.Кај домаќините најефикасен на паркетот Давор Шокоски со вкупно 15 постигнати гола а во листата на стрелци веднаш зад него предводникот на тимот Реваз Чантурија со постигнати 4 гола.Кај гостите единствена светла точка Мрвовиќ со 7 гола а Тасевски постигна погодок помалку.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе