ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Турнир во шах за просветни работници од средните училишта

962

СОУ Орде Чопела беше домаќин на Првенство во шах за просветни работници од средните училишта во општина Прилеп. Целта на овој турнир е дел од иницијативата за афирмација на шаховската игра во училиштата. Дека шахот е популарен меѓу просветните работноци покажа учеството на претставници од сите средни училишта. Од деветте професори најуспешен беше Дејан Ѓорѓиески од СОУ Ристе Ристески-Ричко. Второто место го освои Филип Ачкоски од СОУ Орде Чопела, додека трет е Гоце Ѓорѓиоски од СОУ Гимназија Мирче Ацев. СОУ Орде Чопела се покажа и овој пат за добар домаќин.

Турнирот беше во организација на ШК Пелагон Прилеп.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе