ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре во текот на денот струја ќе немаат неколку села и улици во Прилеп

59

И, утре, петок (19.5.2023) од  09:00 до 15:00 часот, жителите од  ул. Борка Талески- дел (од кај ДАМРО до раскрсницата кај Чкатра), ул. Прохор Пчински, ќе останат без напојување со ел. енергија, а без струја, од 09:00 до 12:оо, ќе биде дел од ул. Борка Стефаноски и дел од ул. Александар Спиркоски Џемо.

Без електрична енергија, утре, од 09:30 до 14:00, ќе останат и населените места:с.Тројкрсти, с.Чепигово, с.Загорани, с.Веселчани, информираат од ЦУК –Прилеп, како и с.Витолиште,с.Бешиште,Репетитори Пантеле, с.Градешница, с.Зовиќ, с.Будимрци, с.Градешница, од 09:30 до 14:30 часот

Како причина е наведно дека Екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на наведените.

„Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) „ се вели во соопштението до јавноста.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе