ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре (четврток) без струја институциите: УЈП-Прилеп, Централен Регистар-Прилеп, Подрачна единица на ФЗОМ…

3.059

Од 09.30ч  до 16.00ч, утре ,четврток, прекин на електричната енергија ( во Општина Прилеп ) ќе има на неколку улици во кои ќе бидат исклучени и неколку институции. Прекин  на  електричната енергија ќе има на:  Булевар ,, Прилепски Бранители”, Булевар,, Гоце Делчев ” во Централното градско подрачје, со што одредени компаниите и институции во овој период ќе останат без струја :  ,, Казино– Апека ” , Офис Плус “, Централен Регистар – Прилеп , УЈП -Прилеп, Централна Кооперативна Банка, УНИ Банка и  Подрачната единица на Фонд за здравствено осигурување, информираат од ЦУК-Прилеп.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе