ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утрово обид за кражба во прилепско Табако во центарот на Прилеп

11.032

Утрово,околу 09,оо часот, во Табако во Прилеп, во центарот на градот, извршен е обид за кражба.

Видно вознемирена девојката- продавач ( дознаваме од не официјални извори) објаснувала  дека во табакото влегло машко лице, со два пиштоли на својот ревер (како во каобојски филм) и побарл од неа да му го даде прометот. Девојката-продавачка, усплашена од „непредвидливиот муштерија„, постапила како што и било наредено, да потоа лицето избега од продавницата во непознат правец. ( раскажуваат очевидци  )

Веднаш било пријавено во полициската станица – Прилеп.

Во очекување на официјални податоци од СВР Битола , ова се не официјални информации,( гласина) од очевидци.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе