ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Фестивал на жетвата од денеска во Новаци

116

Општина Новаци втора година по ред ќе ја одржи манифестацијата „Фестивал на жетвата“. Денеска петок, 21 ви јули и утре 22 јули кај манастирот Рожденство на Пресвета Богородица оваа дводнева манифестација ќе ја промовира македонската музика, забава, но и производството на храна. Ќе настапат популарни музички ѕвезди од македонската народна и забавна музика, а планирана е програма и за деца. Фестивалот ќе има изложбен дел каде ќе се претстават производители и претставници за земјоделска механизација, препарати, семиња и пестициди, локални производи, домашна традиционална храна, винарии …

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе