ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Физички го нападнал својот соселанец, а во с.Црнилиште куче скитник нападнало едно лице

186

Вчера, на  ден 09.11.2023 во 14.25 часот,  во с.Крушеани, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Б.Б.(39) од с.Крушеани, затоа што физички го нападнал М.З.(62) од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Истиот ден ,пак во 14.00 часот во Полициското Одделение Ропотово, И.А.(56) од с.Црнилиште, Општина Долнени пријавил дека во с.Црнилиште бил каснат од куче скитник.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе