CSS Template

Физички напад пред казино и кражба

74

Полициски службеници од Полициската станица Прилеп, денеска, 23.02.2021, го лишиле од слобода Д.К(33) од с. Бела Црква, прилепско, затоа што пред казино во с. Кривогаштани тој и уште едно лице физички го нападнале З.К.(29) од с.Славеј, вработен како обезбедување во казиното.

Исто така денеска во ОВР Прилеп , М.В.(58) од Прилеп пријавил дека во дворот што го користи затекнал едно лице како краде, при што лицето го нападнало со метален предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настаните.


semm
Farma Dolneni
Turtel
Vivafarm