ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ФОТО – Стопиран уште еден канал на дрвокрадци

444

Радио Пела ексклузивно регистрира: Вечерва полицијата го придружуваше конвојот од 5 приколки и камион полни со украдени огревни дрва поради што беше привремено запрен сообраќајот кај кружниот тек кај Карпалак. Од неофицијални информации дознаваме дека станува збор за запленети над 50 м3 огревно дрво кое немилосрдно го уништуваат дрвокрадците на околните планини . Подетални информации во текот на утрешниот ден.

Секое преземање на текстот и фотографиите е казниво според Законот за заштита на авторските права

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе