ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Христи Бикоски и понатаму останува верен на РК Прилеп

144
Во сезоната која претстои, раководството на РК Прилеп го продолжува договорот со еден од најдобрите поединци и стрелци.
За Бикоски ова ќе биде шеста сезона по ред во жолто-црниот дрес, каде за прв пат ќе го предводи нашиот тим во својство на капитен. Левото крило Христи Бикоски и во наредната сезона ќе го носи дресот на Прилеп, но овојпат како капитен.За Бикоски, кој е еден од најдобрите стрелци во составот на Божидар Мојсов, следната сезона ќе биде шеста по ред во Прилеп.

Претходно се засилија со кружниот напаѓач Александар Тренчевски, средниот бек Божидар Илиески, десниот бек Никола Јеремиќ и голманот Стефан Христоски. РК Прилеп опстанокот во суперлигашката конкуренција го обезбеди од првата позиција во плеј-аутот и во новата сезона ќе влезат со големи амбиции.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе