ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Хуманитарна изложба на ученици- спој на убавото и корисното

250

Завршна  изложба од хуманитарен карактер, која произлезе од Сликарската работилница на проектот: “ИНКЛУЗИВНИ МУЗЕИ” – уметноста во служба на убавото и корисното, ќе биде отворена на вечерва од 19 часот во ликовната галерија на НУЦК  ” Марко Цепенков ” Прилеп. На изложбата носители се Елизабета Иваноска и Габриела Христовска, а учествуваат 7 ученици со нивниот ментор Бојана Артиновска Трпческа.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе