CSS Template

Четворица починаа, а 49 новозаразени во Прилеп

425
Avtokontrol1

Во последните 24 часа се направени 3.616 тестирања, а регистрирани се 908 нови случаи на КОВИД-19, од кои најмногу во Скопје – 367, Битола – 71, Куманово – 64, а Прилеп – 49.  Починале 31 лице : 11 од Скопје, а 4 од Прилеп (87г, 83г, 82г, 68г). Од починатите 30 пациенти, се починати во болнички, а само еден пациент е починат во домашни услови.

Регистрирани се 732 оздравени пациенти од кои во Скопје – 339, а во Прилеп 56.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm