ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„ЧЕ трчаме!“ атлетски настан кој го раздвижи Прилеп

1.024

Над 1000 учесници зеда активно учество на денешната атлетска трка под слоганот „ЧЕ трчаме!“, што се одржа во Прилеп за прва пат.  Се трчаше  на 5 и 10 километри, а трчаа и најмладите- детска трка до 500 метри.

Атлетската трката започан од од булеварот “Гоце Делчев“, популарно од пред реклами и се трчаше по прилепските улици  „Прилепски Бранители„ , Димо Наредникот „Кеј 9-ти Септемви“ , “Кеј 1-ви Мај“ и ул. „Јоска Јорданоски.“

За  4то пласираните на трките од 5 и 10 км учесниците добија пригодни ваучери,а  за дедата ученици пак производи ,сето надоплнето со одлична организација, убаво време ,музика и прекрасно расположени лица.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе