ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ШАХ : Во сабота Аматерски , Во недела Гранд При во Прилеп (ФОТО)

Интересен шаховски турнир викендов во Прилеп!

95

Трите прилепски шаховски клубови ШК Прилеп, ШК Пелагон и ЖШК Прилеп продолжуваат со организирање на викенд турнири во забрзан шах.В сабота аматерски, недела ГРАНД ПРИ

На шестиот аматерски турнир  “Пелагон 2023” може да учествуваат само играчи без шаховска титула , а за потсетување шаховските партии на ГРАНД  ПРИ  професионалниот шаховски турнир , ќе се играат во просториите на шаховскиот клуб Прилеп во старата прилепска чаршија.Пријавувањата за играчите се во тек.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе