CSS Template

Шестмина прилепчани ја загубија битката со корона вирусот.

640
Avtokontrol1

Во последните 24 часа се направени 3143 тестирања, а регистрирани се 1039 нови случаи на Ковид-19 од кои најмногу во Скопје 546 и Прилеп со 83 новозаболени.

Починати се 15 лица, шест пациенти од Прилеп (65, 65, 69, 69, 69 и 72г), пациент од Скопје (73г), од Дебар (60г), пациент од Велес (71г), пациент од Битола (64г), од Кавадарци (66г), од Демир Хисар (84г), од Свети Николе (56г), од Кичево (55г) и пациент од Ресен (84г). Сите пациенти се починати во болнички услови.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 998 оздравени пациенти од кои во Прилеп 43.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm