ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

“Јас со тајфа идам” е новото музичко дело на Тајфата во пресрет на празниците (ВИДЕО + ФОТО )

Тајфата со ново музичко освежување за своите фанови

511

Како и секогаш во свој стил со музичка елеганција и видео запис за уживање , Тајфата ја претставија својата нова музичка нумера “Јас со тајфа идам” и го освежија музичкиот етер со супер композиција.

За музиката и текстот  се погрижи Љупчо Трајковски – Фис, аранжманот е  на Владимир Богоески и Рубин Димкоски, а спотот го креираше  Фан Продукција – Зоран Пиловски.

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе