ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ќе заседава Општинскиот кризен штаб

237

Во текот на утрешниот ден ќе заседава Општинскиот кризен штаб. Според најавата од Општина Прилеп причина за седницата се актуелностите со дојавите на бомби во училиштата, како и за тековни активности. Со Општинскиот кризен штаб раководи Градоначалникот, а членуваат претставници од МВР, ТППЕ Прилеп, од јавните комунални претпријатија, јавните здравствени установи, училиштата,  претставници од бизнис секторот.  Седницата ќе започне во 14 часот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе