ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Ќе се одржи изложбата на фотографии „Јордан Зазоски – Зазо 2023“

32

Традиционланата клубска изложба на уметнички фотографии „Јордан Зазоски – Зазо 2023“ во организација на Фото кино
клубот „Прилеп“ ќе биде отворена утре, среда,  26 април, од 19 часот,  во фоајето на на НУЦК „Марко Цепенков“ – Прилеп. Ќе бидат изложени 60-на фотографии од исто толку фотографи, членови на ФКК Прилеп, кои ги одбра селекциона комисија, а темата е слободна, што созда можност кај фотографите да бидат покреативни.

Изложбата и оваа годинава е поддржана од Министерството за култура, како проект од национален интерес во културата од областа на визуелните уметности, архитектура и дизајн за 2022 година. Целта е збогатување на културната понуда во Општина Прилеп преку афирмирање и промоција на фотографија.

Изложбата ќе ја отворат градоначалникот на Општина Прилеп Борче Јовчески и претседателот на Фото кино клубот „Прилеп“ Сашко Попоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе