ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Џамбазов прв дознава! Алилуја ќе има „Пивофест“!

632

Игор Џамбазов,  на своите социјални мрежи не’ покани на „Пивофест 2023“, и ни’ соопшти дека во Прилеп ќе се одржи манифестацијата „Пивофест„. Така, денеска,  прилепската јавност дозна дека во Прилеп ќе има „Пивофест„,. Но, прилепските медиуми (читај јавност) немаа информација, ниту одговор за одржувањето на прилепскиот Пивофест,  иако на брифинг средбата,пред неколку дена (во четвртокот, 09. 06 2023 ) со градоначалникот на Прилеп,  медиумите и прилепските дописници го поставија прашањето „дали оваа манифестација ќе се одржи во Прилеп? “.

Но, не добија информација, ниту кој ќе го организира, ниту кој ќе пее,  кој ќе свири , кој ќе игра, кој ќе го финансира? … Важно Пивофест ќе ИМА.  Благодариме Џамбазов, за информацијата!

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе