Два гола во мрежата на Колерајн – супер деби на младинците на Победа во квалификациите на младинската лига на шампиони (ФОТО)

Тодороски стрелец на двата гола за црвено белите

748

Одличен дебитантски настап на младинците на Победа во квалификациите на младинската лига на шампиони.Два гола на гостински терен се одлична залиха пред реванш натпреварот.И двата гола се дело на Филип Тодороски во 42 та и 45 +1 минута.Домаќините поведоа во 5 минута преку Паттон а во вториот дел успеаа да го свртат резултатот во своја корист со головите постигнати во 52 та и 59 минута преку Кембел и Ватон., што на крајот се покажа и конечен епилог од овој натпревар.Колерајн – Победа 1:2 / 3:2.

Младинците на Победа ги очекува реванш дуел во Скопје а овој резултат е одлична можност за квалитетната постава на прилепчани да го поминат ова квалификациско коло со уште една ваква одлична  фудбалска претстава овој пат на домашен терен.