CSS Template

10 повредени во сообрајќајка во Прилеп

634

Страшна сообраќајна несреќа се случила синоќа во Прилеп околу 22:10 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило „Фиат Пунто“ со прилепски таблици управувано од С.Д.(54) од Прилеп и комбе, минибус „Мерцедес спринтер“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од И.В.(30) од Прилеп.

Во несреќата се повредени 10-тина лица,од кое едно е потешко повредено. Од Општата болница „Борка Талески“ – Прилеп не информираа дека дел од лицата се во во хирушкото одделние, а дел во ортопедија, со оглед на повредеите но сите лица се надвор од животна опасност  .

До несреќата дошло кога, од засега непознати причини, се случил директен судир помеѓу комбето и автомобилот. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп и Јавен обвинител.


Farma Dolneni
Vivafarm