ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крадец одезл пари од бензиска пумпа во Прилеп

448

Крадец се заканил и одзел пари од бензиска пумпа во Прилеп.   Тоа се случило во утринските часови на 20.05.2022 г. Имено, околу 03.30 часот во Полициска станица Прилеп е пријавено дека на бензиска пумпа
во Прилеп, која се наоѓа  на ул. Карпалак, едно лице со закана  кон вработениот, одзел пари.  Во полицискиот билтен на СВР Битола не е прецизирано колку пари биле одземени.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе