ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пронајден починат маж на возраст од 64 години

359

Пронајден починат маж на возраст од 64 години . Вчера, на 24.05.2022,  во ОВР Прилеп било пријавено дека
на ул.„Пере Тошев“ во Прилеп бил пронајден  починат Т.Р.(64) од Прилеп.

Увид извршила екипа на ОВР Прилеп во присуство на Јавен Обвинител, а лекар од Итна медицинска помош констатира смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе