ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се асфалтираат улиците во Прилеп – Николоски задоволен од работата на градоначалниците

Во посета на Прилеп Александар Николоски, пратеник и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ

677

Започна асфалтирањето на ул. „Киро Пајмакоски„ дел од ул.Јоска Јорданоски и ул „Браќа Ламески“  во должина од 400 м., како и ул. Дабнички завој во должина од 300 м. Воедно, започнуваме денеска и со рехабилитација на старата дотраена водоводна мрежа на плоштадот „Методија Андонов Ченто„ од споменикот на Пеце Атанасоки до основното училиште „Кочо Рацин, инвестиција од 25 милиони денари.Нареден чекор ни е рехабилитација и на други улици кои што во овие 2 до 3 месеци навистина ќе одекне добро за Прилеп да изгледа поубав, попристапен и регулирање на сообраќајот,„. – посочи  грдоначалникот на Прилеп, Борче Јовчески на денешната средба со потпредседателот на партијата и пратеник од ВМРО ДПМНЕ , Александар Николоски, кој го посети Прилеп и ги разгледа тековните акитнвостите поврзани со  уредувањето на градот во рамките на активноста на партијата  насловена „Промените се случуваат, секогаш со народот“

.

Јас како пратеник кој доаѓа од 4ИЕ, сум задоволен од работата на градоначалниците кои ги предложивме и се избрани во општините од оваа ИЕ.  Со оглед на оваа криза , економска, енергетска, во рамките на нивните можности, навистина прават максимално за да ги реализираат најавените проекти. Тука, во Прилеп имаме  навистина сериозна промена и во односот на граѓаните и во инфрструктурата, кои се чуствуват, иако е периодот краток, само 6/7 месеци, за целосно да се видат резултатите од работењето на градоначалниците и од реализирањето на проектите. Но, ако по денот утрото се познава,  стартот е навистина добар!„ – рече Александар Николоски , пратеникот и  потпредседателот на ВМРО ДПМНЕ , најавувајќи при тоа и  голем општонароден митинг на опозицијата кој е планиран  да се реализира за 18-тина дена,  со барање за предвремни парламентарни избори. „Се надевам дека тој митинг ќе е освестување за СДСМ и ДУИ, за после тоа да седнеме и договориме датум за предвремени парламентарни избори како единствено решение за излез од оваа криза„,рече Николоски

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе