ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Волонтерите на Црвениот Крст – Прилеп во собирна акција за книги

250

Волонтерите од Црвениот Крст на Македонија преку проектот за Промоција на Хумани вредности (ЦКА-ПХВ), во сабота (04.06.2022) на градскиот плоштад во Прилеп, ќе спроведат собирна акција за книги, кои ќе
бидат потребни за формирање на библиотека.  Секој кој што сака да донира ќе може книгите да ги
донесе од 11.00 до 13.00 часот на поставениот штанд. Доколку граѓаните не сте во можност во овој временски период  да донесат книги тогаш, тоа можат да учествуваа во оваа хуманитарна акција со носење на книги  во просториите на Црвениот Крст, секој работен ден од 9 до 15 часот.

Целта на акцијата е изработка на  куќарка со книги „Библиотека за секого„ во која ќе има различни видови литератури, книги на различни јазици каде луѓето ќе можат да заменуваат книги и со тоа да се промовираат различни култури.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе