ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Хуманоста на дело – Крводарителска акција во прилепскиот затвор (фото)

884

Во Казнено поправниот дом Прилеп се одржа крводарителска акција во кој доброволно крв даруваа припадниците на полицијата и вработените. Акцијата беше организирана од страна на Црвениот крст Прилеп во соработка со Завод за транзфузиологија Прилеп, во спомен и чест на прерано починатите полицајци, нивни колеги, вработните од Казнено поправниот дом Прилеп,  Деан Конески и Мице Чапкуноски.

.

На крводарителската акција се оѕваа сите колеги, кои не себично ја даруваа својата крв која може да спаси нечии живот и активно зедоа учество во оваа хуманитарна крводарителска акција. Се надевам дека оваа крводарителска акција во КПД Прилеп ќе стане традиционална„ – истакна  Александар Дамеск, директор на Казнено поправниот дом во Прилеп

Акцијата беше реализирана во просторите на КПД-  Прилеп

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе