ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

5 нови случаи на КОВИД-19 во Прилеп

1.225

      Информација за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, среда 13-ти мај:

Во општина Прилеп денеска се евидентирани 5 нови случаи на КОВИД-19, а од заразната болест излекувани се 7 пациенти

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 18 лица. Од нив 13 се позитивни на коронавирус, а заради потешка клиничка слика, еден од нив денеска ќе биде испратен на скопските клиники. Во делот за изолација се наоѓаат петмина пациенти. Од нив, двајца се негативни на коронавирус, а на тројца земен им е брис и се чекаат резултати

Во самоизолација се наоѓаат 182 лица

Во изминатото деноноќие забележани се 5 нарушувања на полицискиот час.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе