ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

AMC : Објавена е листата на спортски клубови кои ќе имаат ваучер за 2023 година (ФОТО)

Клубовите добија ваучери за прокнижување за 2023 година

351

Агенцијата за млади и спорт ја објави листата на клубови кои ќе имаат ваучер за да можат да го прокнижат и да фукнкционираат во 2023 година.Од прилепските клубови , Победа АД  доби ваучер од 2 600 000  денари , ЖФК Деспина доби 800 000 денари , РК Прилеп 4 700 000  денари , РК Деспина 2 150 000  денари , КК Мега Баскет 370 000 00  денари , БК АС  210 000 00 денари  , БК Седми Мај 180 000 денари , СК Херој Прилеп 240 000 денари, ППК Младост 96 470 000 денари , ППК Младост 160 000 денари, ЏК Сеишин 480 000 денари , ЏК Пролетер 250 000 денари , ЏК Прилеп 110 000 денари , ССК ЗлатоВрв 180 000 денари , КСШ А.Тодороски Прилеп 75 000 денари  , ОК ЗлатоВрв 85 000 денари ,  ТСК Темпо Прилеп 50 000 денари , ШК Прилеп 320 000 денари , ССРИ Прилеп 100 000 денари , Бонсаи Прилеп  80 000 денари , КГС Партизан Соколи 120 000 денари ..

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе