ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Без сомнеж водата во Крушево е безбедна за пиење

200

Водата во Крушево е безбедна за пиење, тоа го потврдува испитувањето од месец јуни 2022-ра година.

Центарот за јавно здравје од Прилеп по спроведените испитувања во јуни потврдува дека во водата во град Крушево не се пронајдени бактерии и истата е безбедна за пиење. Центарот спроведе хемиска и бактериолошка анализа и извештајот е доставен до ЈП „Комуна“ Крушево.

„Повикуваме граѓаните да бидат мирни и да се чувствуваат безбедно кога консумираат вода. Водата е испитана и потврдено е дека е безбедна.“, велат од ЈП „Комуна“ Крушево по одредени поплаки и сомнежи од граѓани дека водата за пиење не е безбедна.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе