ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

БЕЗБОЛЕН ПОРАЗ НА ПРИЛЕП!

238

Во последното, 10. коло од плеј-аутот на ракометната машка Супер лига, екипата на Прилеп загуби со 25:23 во Радовиш. Поразот е безболен затоа што прилепскиот тим одамна го обезбеди опстанокот, а пред една недела и 2. место на табелата. Така, Прилеп и трета сезона во серија ќе биде суперлигаш. Убав успех во спортот, кој во Прилеп се сака многу. Мечот во Радовиш беше последен за тренерот Горан Кузманоски – Таста, кој по две успешни години одлучи да го напушти клубот Прилеп.

Инаку и Радовиш останува во Супер лигата, а Скопје ќе игра бараж-меч.

Извор: www.shampion.mk

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе