ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

БОРЕЧКИОТ КЛУБ 7 МАЈ ИМА НОВ ШЕФ НА СТРУЧНИОТ ШТАБ

БОРЕЊЕ

1.152

По неодамнешната оставка на Саше Игнатовски, нов шеф на Стручниот штаб на Боречкиот клуб 7 Мај Прилеп е Теодор Темелкоски. И, на новата позиција Темелкоски дебитираше успешно. По подготовките во Качаник со репрезентацијата на Косово, Боречкиот клуб 7 Мај зеде учество и на Меѓународниот турнир „Борачки легенди“ во Радовиш.  Учествуваа: Матеј Димитриоски, Андреј Тренкоски, Кристијан Аризанкоски, Стефан Аризанкоски, Тамара Цветкоска, Ангела Трајкоска и Барбара Стојкоска. Особено блеснаа последниве три: Цветкоска со бронза, Трајкоска и Стојкоска со злата. Стојкоска до 1. место стигна со 4 победи.

Следи Балканијадата во Ксанти, Грција. Предизвик е за шампионките Трајкоска и Цветкоска во категорија до 15 години, како и за кадетката Стојкоска. Од Стојкоска се очекува најголем резултат“, изјави новиот тренер на на Боречкиот клуб 7 Мај, Теодор Темелкоски.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе