ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ДЕСПИНА МУ ЗЕДЕ БОД НА ФАВОРИТОТ БОРЕЦ

ФУДБАЛ - ЖЕНИ

497

Иако беше фаворит, екипата на Борец на домашен терен не успеа да ја совлада Деспина, во 6. коло од фудбалската женска Прва лига. Велешкиот состав, засилен со Нигеријка и три Србинки поведе со голот на Жељана Максимовиќ во 35. минута, но борбените прилпечанки израмнија преку Теодора Петровска во 65. минутам и со нерешениот резултат се вратија со бод во Прилеп.

Ова е важен бод за Деспина, која имаше резултатска криза со серија од 3 пораза.

Во следното 7. коло, в недела, ЖФК Деспина е домаќин на тетовски Љуботен.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе