ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ДНУ Прилеп одбележува 50 години од своето постоење

179

Друштвото за наука и уметност Прилеп чествува голем јубилеј – 50 години од основањето. По тој повод утре, со почеток во 18 часот, ДНУ во градската библиотека Борка Талески ќе одржи свечена седница на Собранието на која ќе бидат промовирани делата: „Списание на трудови на ДНУ Прилеп 2021“ и „Меморијална книга сеќавања 1971 – 2021“ на авторите Тодор Алексоски и Слободан Беличански.

На свечената седница ќе биде извршен и прием на нови членови на Друштвото.

Друштвото за наука и уметност Прилеп е формирано 1971 година, настаните поврзани со чествување на јубилејот се реализираат оваа година со оглед на пандемијата.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе